Loader
ARACIMDA KULLANILAN KAMERA KALİTELİ Mİ?

ARACIMDA KULLANILAN KAMERA KALİTELİ Mİ?

  • 20-06-2019

Eğer aracınızda ilk satın aldığınızda orijinal bir kamera mevcut değilse daha sonra belirli uygulamalar ile aracınıza kamera taktırmanız mümkündür. Ancak günümüz şartlarında kalitesiz ürün uygulayan firmaların elinde kamera uygulaması memnun olmayacağınız sonuçlar doğurabilir.

Öncelikle aracınıza taktıracağınız kamera kesinlikle plaka lambası veya orijinal bagaj açma yerine uyumlu yada logo kamera olmalıdır. Kesinlikle tampon delinerek takılan universal kamera uygulamalarından kaçınmak gerekir.

Bu uygulama aracınızın görüntüsünü çok da hoş olmayan bir hale getirir. Ayrıca bu tarz kameralar her türlü toz ve kire açık olduğundan sıklıkla kirli kamera görüntüsünden dolayı sorun yaşarsınız.

Yine kamera seçimindeki önemli noktalardan biri kameranın görüş açısıdır.

Uygulanacak kameranın geniş açılı balık gözü bir kamera olması geri manevralarda araca yakın olan tampon kenarlarındaki engelleri daha net şekilde görmenizi sağlar. Uygulanan kameranın uygun kalitede olmaması araç yıkamalarında basınçlı suyun kameraya gelmesi kameranın su alması ve buğulanmasına ve kolayca bozulmasına sebep olabilmektedir.