Loader
NEDEN INTERFACE VE CARPLAY?

NEDEN INTERFACE VE CARPLAY?

  • 20-06-2019

Eğer aracınızda dokunmatik özellikli veya renkli bir ekran mevcut ise aracınızda navigasyon, geri görüş kamerası, HD video player ve Android özellikleri kullanabilirsiniz. Ancak bazı araçlarda bu sistemleri tamamen yeni bir OEM ekranla değiştirme imkanı mevcuttur. Yani aracınızın mevcut ekranını kapasitif yeni bir android ekranla değiştirebilirsiniz.

Bu sayede mevcut ekranınızı da daha büyük bir ekranla değiştirmiş olursunuz. Ancak bu noktada bazı olumsuzluklarla karşılaşabilirsiniz.

Almış olduğunuz OEM cihazın kalite koşullarına göre cihazda kullanılan radyo ve Bluetooth modülleri umduğunuz kalitede olmayabilir ve radyo çekim kalitesinde ve Bluetooth ses kalitesinde sorunlar yaşayabilirsiniz. Çünkü aracınızdaki orijinal cihazı OEM bir cihazla değiştirdiğiniz anda aracınızdaki orijinal radyo, Bluetooth ve diğer sistemlerde değişmiş olur.

Ayrıca aracınızda otomatik park asistanı, şerit takip sistemi vb. özellikler mevcut ise bunlarında kullanımında sıkıntı yaşayabilirsiniz.

Ancak aracınızın orijinal sistemine Interface veya CarPlay özellikleri eklediğinizde aracınızın orijinal ekipmanından hiçbir şey eksilmez veya sistemde hiçbir değişiklik olmaz sadece orijinal sisteminizin üzerine satın almış olduğunuz ürünün özellikleri eklenir. Ayrıca aracınızın orijinal ekipmanı korunduğu için garanti ile ilgili bir sorunda yaşamazsınız.